PRÍBEH GUINOT

[icon_timeline timeline_line_style=“solid“ timeline_line_color=“#b5123a“ time_sep_color=“#ffffff“ time_sep_bg_color=“#b5123a“][icon_timeline_item time_title=“1963 – Začiatky“]

Začiatky kozmetickej firmy GUINOT sú datované do roku 1963, kedy chemický inžinier René GUINOT vyvíja vo svojom laboratóriu vôbec prvý kozmetický prístroj využívajúci galvanický prúd a zavádza ho do kozmetickej praxe vo forme ošetrenia nazývaného CATHIODERMIE (catio: elektródy, derm: pokožka)

[/icon_timeline_item][icon_timeline_item time_title=“ 1972 – GUINOT pod vedením farmakológa“]

V roku 1972 preberá vedenie firmy GUINOT Jean-Daniel Mondin pochádzajúci z lekárskej rodiny. V stopách svojho otca Maurice Mondina, renomovaného parížskeho plastického chirurga, rozhodol sa ostať verný medicínskemu prostrediu a špecializovať sa v odbore farmakológie. Už ako doktor farmácie vyvíja účinnú látku pomáhajúcu pri regenerácii a hojení pokožky, ktorá sa neskôr stáva hlavnou zložkou výrobkov predpisovaných pacientom po plastickej operácii.

[/icon_timeline_item][icon_timeline_item time_title=“1972 – Hydradermie – vychádzajúca hviezda na kozmetickom nebi“]

Hneď po nastúpení do vedúcej pozície začína Výskumné a vývojové centrum GUINOT intenzívne obnovovať pôvodný prístroj CATHIODERMIE. Dopĺňa ho o ionizačný prúd, ktorý napomáha k hĺbkovému preniknutiu účinných látok do pokožky a o vysokofrekvenčnú lampu, ktorá vďaka intenzívnemu okysličovaniu prispieva k neobvyklému rozžiareniu pleti. Na svet sa dostáva unikátny prístroj využívaný na komplexné ošetrenie pleti, nazvaný HYDRADERMIE a stáva sa čoskoro salónnym ošetrením číslo 1 v celosvetovom meradle.

[/icon_timeline_item][icon_timeline_item time_title=“1986 – Objav legendárneho „Komplexu bunkového života„“]

V roku 1986 začalo Výskumné a vývojové centrum firmy GUINOT spolupracovať s biologickým oddelením profesora Raichvarga v parížskej nemocnici Cochin. Cieľom tejto spolupráce bolo overiť účinnosť vyvinutého obnovujúceho komplexu na pokožke pacientov so silnými popáleninami, tzv. „Komplexu bunkového života“, koncentrátu pozostávajúceho z 56. aktívnych zložiek nevyhnutných pre život a obnovu buniek poranenej pokožky. Pre svoju vysokú účinnosť a blahodarné vplyvy bol tento komplex okamžite zakomponovaný ako hlavná zložka do krému „Longue Vie“ (Dlhý Život), ktorý sa stáva pilotným produktom novej generácie výrobkov na okamžité omladenie a revitalizáciu pokožky. Dnes tento komplex obsahuje celá rada výrobkov Longue Vie a Age Logic.

[/icon_timeline_item][icon_timeline_item time_title=“2004 – Age Logic Cellulaire, prvý krém s bunkovou energiou“]

Rok 2004 prináša prípravok, ktorý bol vyrobený na preprogramovanie a zastavenie procesu starnutia buniek. Popri iných aktívnych zložkách obsahuje krém inovatívne biologickú molekulu ATP (adenozíntrifosfát), ktorý uvoľňuje energiu potrebnú pre život buniek. V tom istom roku bol vyvinutý rad opaľovacích prípravkov zameraných na bunkovú ochranu pred škodlivým UV žiarením – Nucleic defense system®. Po nanesení krému absorbuje aktívna zložka DNA všetky škodlivé zložky slnečného žiarenia a chránia tak DNA samotnej pokožky.

[/icon_timeline_item][icon_timeline_item time_title=“2005 – Technispa® – revolučný zoštíhľujúci prístroj“]

V roku 2005 prichádza GUINOT s patentovaným systémom zlučujúcim tri zoštíhľujúci procesy, určeným k boju s neppodajnou celulitídou. Ako prvý spája tento prístroj proces fyzického búrania tukových buniek, ionizácie a stimulácie svalov. Jedinečná kombinácia techniky a špeciálne vyvinutých produktov s aktívnymi zložkami vedie k okamžite viditeľným výsledkom už po prvom ošetrení.

[/icon_timeline_item][icon_timeline_item time_title=“2011 – Zdokonalené ošetrenie Hydradermie“]

V roku 2011 bol prístroj HydradermLift doplnený o dvojitú ionizáciu a o ergonomicky tvarované elektródy, ktorých kombinácia napomáha ku komplexnejšiemu prenikaniu pozitívne i negatívne nabitých účinných zložiek prípravkov. Renovované zloženie gélov vedie k intenzívnejším účinkom obsiahnutých zložiek a viditeľnejším výsledkom. HydradermLift sa stáva unikátnym prístrojom so širokospektrálnym použitím, od hĺbkového čistenia, okysličenia, až po omladenie a lifting pleti.

[/icon_timeline_item][icon_timeline_item time_title=“2012 – Hydraclean – moderné čistenie a hydratácia pleti“]

Ďalšie z patentovaných ošetrení, vyvinutých vo Výskumnom a vývojovom centre GUINOT Institut-Paris, bolo do praxe uvedené v roku 2012. Toto ošetrenie bolo vytvorené pre modernú ženu s nedostatkom času, ale s vysokými nárokmi na účinky kozmetických ošetrení. Starostlivosť zameraná na hĺbkové čistenie, hydratáciu a rozžiarenie pleti, všetko len za 30 minút.

[/icon_timeline_item][icon_timeline_item time_title=“2012 – NEWHITE“]

Slnečné žiarenie a starnutie pleti majú za následok vznik pigmentových škvŕn. Prípravky zo zosvetľujúceho radu NEWHITE ošetrujú sezónne, ale aj trvalé pigmentové škvrny. Vďaka zloženiu bohatému na vitamín C a účinnú látku Melanoxyl (blokátor enzýmu tyrozinázy, ktorý spôsobuje tvorbu pigmentu) je zosvetlenie škvŕn účinné a viditeľné.

[/icon_timeline_item][icon_timeline_item time_title=“2014 – TECHNISPA „]

Revolučná technológia TECHNISPA pokožku tela VYHLADZUJE, ZOŠTIHLUJE , FORMUJE KONTÚRY TELA a efektívne ODSTRAŇUJE CELULITÍDU. Vynikajúce výsledky sa dosahujú:

– dvojitým rozdrvením celulitídy
– odstránením celulitídy Ionizáciou
– ošetrením teplom[/icon_timeline_item][icon_timeline_item time_title=“2015 – AGE SUMMUM“]

Alternatíva plastickej operácie – manuálne omladzujúce ošetrenie, ktoré ponúka okamžité riešenie na viditeľné známky starnutia už za 50 minút. Tajomstvom ošetrenia je špeciálna masáž zameraná na spevnenie kontúr pleti a aktívne zložky prípravkov, ktorých účinky sú dlhodobo vedecky overené. Komplex bunkového života a prokolagén z laboratórií Guinot regenerujú bunky, stimulujú metabolizmus buniek a syntézu kolagénu.

[/icon_timeline_item][icon_timeline_item time_title=“2016 – HYDRADERM CELLULAR ENERGY“]

Inovácia v oblasti ANTI – AGE ošetrení – Alternatíva estetickej medicíny

Patentovaná metóda ošetrenia inovatívnym prístrojom Hydraderm CE, ktorá okamžite skrášľuje, vypína a omladzuje pleť vďaka zvýšenej bunkovej aktivite a účinnej penetrácie high-tech aktivít obsiahnutých v kompaktných sérach.

[/icon_timeline_item][/icon_timeline]